Каталог товарів

Меню

Стемпінг-дизайн: малюємо без пензлів

Дата: 28.03.2017 Переглядів: 6426

Ви не вмієте малювати, але при цьому полюбляєте манікюр з вигадливим візерунком? Техніка стемпінг-дизайну допоможе уникнути труднощів. Тепер процес створення ефектної художньої композиції на нігтях максимально спростився, а якість зображення нітрохи не постраждала, і виглядатиме ваш манікюр на всі 100 %: чітким, яскравим, акуратним і, що важливо, симетричним і однаковим. А все тому, що створюється він за допомогою тиснення (від англ. - stamping).

Стемпінг: інструменти та матеріали

Але невже все насправді так легко? Уявіть собі, так. Мінімальний набір простих у використанні інструментів, пара флакончиків кольорових декоративних покриттів тадекілька точних рухів - і нігті прикрашає стильна художня композиція. Щоб підтвердити це, давайте трохи докладніше зупинимося на переліку необхідних матеріалів і пристосувань, щоб заздалегідь купити все необхідне для стемпінга і бути у всеозброєнні.

1. Штамп. Складається з пластикового (іноді металевого) корпусу і однієї або двох м’яких подушечок (гумових або силіконових). Подушечки можуть мати форму прямокутника або кола, відрізнятися за розмірами (для великих або дрібних композицій і елементів, декорування всієї нігтьової пластини або її частини). Останнім часом на ринку з’явилися так звані штампи-лінзи з прозорою силіконової подушечкою, що допомагає правильно центрувати малюнок, щоб стемпінг-дизайн на нігтях виглядав ідеально.

2. Пластина або диск. Металевий округлий або прямокутний шаблон, малюнки-кліше на якому прорізані на певну глибину і заповнюються лаком для подальшого передруку штампом на ніготь.

3. Скрапер (скребок) або пластикова картка. Призначені для видалення надлишків лаку з пластини або диска перед передруком малюнку на штамп. Без цього пристосування не вдасться отримати акуратний відбиток і, отже, виконати естетичну і красиву композицію. Важлива умова - робоча частина скребка або картки повинна бути ідеально рівною, щоб мати повний контакт з поверхнею пластини або диска. Адже в іншому випадку ви приберете занадто багато лаку або не всі його надлишки, що теж не дозволить отримати гарний манікюр. Стемпінг вимагає акуратності і без необхідних пристосувань добитися гарного результату не вдасться.

Саме так виглядає стандартний набір інструментів для роботи в техніці стемпінг-дизайну. Однак це ще не все. Щоб навчитися легко і швидко переносити на нігтики готові шаблонні композиції, необхідно придбати спеціальні лаки для стемпінга. Зазвичай, вони відрізняються від звичайних великим вмістом пігменту і мають більш густу консистенцію, яка сприяє отриманню яскравих, чітких і контрастних відбитків. Аналог лаків - фарби для стемпінга, теж відмінно зарекомендували себе в роботі. До речі, до деякого часу процес прикрашання візерунками всієї нігтьової пластини цілком був пов’язаний з ризиком забруднити лаком навколонігтьовий простір. Але з винаходом засобу, якиймає назву Skin Defender, а також відомий багатьом як «чарівна рожева штучка», ця проблема пішла в небуття. Кілька мазків пензлем по периметру нігтя і шкіра покривається захисною плівкою, яка легко і безслідно видаляється по завершенні дизайну.

Як робити стемпінг?

Насправді техніка дуже проста і освоїти її можна без особливих зусиль. Вона універсальна, тому чудово підійде як любителькам лакового манікюру, так і тим, хто надає перевагу більш стійким гель-лаковим покриттям. Якщо фоном обрано звичайний лак, покриваєте ним всі нігті, чекаєте на повне висихання. Якщо за основний колір обрано гель-лак, тоді необхідно провести попередню підготовку нігтів, яка складається з механічного знежирення, очищення, дегідрації, нанесення ультрабонду (деякі гель-лакові системи працюють і без нього). Потім нігтики покриваються базою і двома-трьома шарами кольорового гель-лаку. Після полімеризації останнього шару залишкова липкість знімається, і можна приступати до стемпінг-дизайну, попередньо покривши навколонігтьову шкіру кожного пальчика Skin Defender. Важливий момент - не забудьте знежирити всі інструменти, використовувані в роботі, перед тим як робити стемпінг.

  1. Покладіть диск або пластину з шаблонами так, щоб він не ковзав по поверхні столу. Переконайтеся, що захисна плівка, якоюдеякі виробники покривають робочісторони цих виробів, видалена.
  2. На обраний малюнок нанесіть лак або фарбу для стемпінга.
  3. Негайно видаліть надлишки лаку (фарби) за допомогою скребка або спеціальної пластикової карти.
  4. М’яким рухом, ніби перекочуючи, передрукуйте малюнок на штамп, регулюючи силу натиску.
  5. Таким самим плавнимрухом перенесіть відбиток на поверхню нігтьової пластини.

Після того, як усі елементи дизайну підсохнуть, видаліть захисну плівку Skin Defender, покрийте нігті закріплювачем для лаку або нанесіть топ для гель-лаку (в цьому разі не забудьте зняти липкий шар після полімеризації).

Чому може не вийти з першого разу? Перш за все, через брак досвіду і повільність. Лаки для стемпінга сохнуть упродовж дуже короткого проміжку часу, тому всі маніпуляції з ними потрібно виконувати швидко. Деякі штампи вимагають попередньої обробки бафом, про що може свідчити їхня надмірно глянсова блискуча поверхня. Кілька рухів абразивом і проблема легко вирішується. Також успіх дизайну безпосередньо залежить від якості диска або пластини, тут важлива глибина пропилювання всіх ліній шаблону. Щоб не виникло неприємних сюрпризів, слід надавати перевагу перевіреним брендам, і тоді ви зможете швидко навчитися прикрашати нігті акуратними, яскравими, ефектними візерунками і композиціями, як того вимагає професійний стемпінг. Манікюр з малюнком перестане бути проблемою і перетвориться на справжнє задоволення!