Каталог товарів

Меню

Проблеми з покриттям нігтів гель-лаком: допомога майстрам-початківцям

Дата: 27.03.2017 Переглядів: 215151

Гель-лак - покриття сучасне, дуже стійке і досить просте у використанні. Професіонали успішно працюють з гелевими лаками різних виробників і не втомлюються захоплюватися їхньою універсальністю, красою і неперевершеними властивостями в процесі носіння. Однак дуже багато представниць прекрасної статі мріють навчитися виконувати такий манікюр самостійно, що загалом, не позбавлене сенсу і цілком логічно. При цьому, не знаючи багатьох специфічних нюансів, майстри-аматори, виконуючи покриття гель-лаком, стикаються з цілою низкою проблем і часто пов’язують їх із низькою якістю придбаного декоративного продукту.

Справді, так буває, якщо товар куплений у неналежних місцях, зберігався з порушенням необхідних умов, прострочений, має упаковку дивного вигляду або пропонується недобросовісним продавцем як оригінал, а насправді є всього лише третьосортною підробкою. Фірмовий гель-лак, зазвичай, ідеально лягає, а термін його носіння відповідає заявленому виробником. Якщо ж нюанси і виникають, то, швидше за все, вони пов’язані з рядом цілком реальних і легко з’ясовних причин. Отже, перед вами ТОП-10 найбільш поширених проблем, з якими можна зіткнутися при роботі з гель-лаками.

Найбільш поширені проблеми в питаннях і відповідях

1. Френч віддає жовтизною

Тут важливо зрозуміти, коли саме з’явився цей небажаний відтінок і що його спровокувало. Дуже часто пожовтіння гель-лакового френча спостерігається на етапі сушіння манікюру, що викликане близьким розташуванням пальців до джерела ультрафіолетового випромінювання, тобто до самих лампочок всередині UV-апарату. Висновок: оптимальний варіант нанесення і полімеризації гель-лаку той, коли кожен нігтик покривається і сушиться окремо. У всякому разі, великі пальці рук вже точно не варто поміщати у UV-лампу разом з іншими, адже вони, зважаючи на анатомічну будову кисті, будуть розташовуватися інакше, що спричиняє проблеми при сушінні. Якщо жовтизна проявляється в процесі носіння манікюру, спровокувати її можедекілька причин, наприклад: відвідування солярію, використання засобів для автозасмаги, самостійне нанесення на тіло скрабів на основі кавових зерен (без рукавичок) і таке інше. У ряді випадків пожовтіння френча може виникнути навіть при надлишку природного ультрафіолету, особливо у тих дівчат, які в гонитві за інтенсивною засмагою зловживають перебуванням на сонці. Подібне явище спостерігається і в результаті появи непомітної для людського ока мікротріщини на покритті, в яку починає проникати повітря, провокуючи пожовтіння білого гель-лаку, а також виникнення плям на кольоровому.

2. Гель-лак лягає неоднорідно, залишаючи залисини

А цього взагалі лякатися не слід. Технологія нанесення гель-лаку багатоступенева і включає в себе 3-4 обов’язкових декоративних шари. Вони повинні бути тонкими, тому немає нічого дивного в тому, що при першому і другому нанесенні не спостерігається необхідна ступінь щільності і рівномірності покриття. Два наступних шари успішно виправлять ситуацію.

3. Гель-лак занадто рідкий

Це більшою мірою відноситься до покриттів з низьким вмістом пігменту, тобто світлих пастельних відтінків. Щоб, наприклад, світло-рожевий або тілесний колір виглядали красиво, потрібно нафарбувати нігтик декілька разів. Часто виробник спеціально робить консистенцію більш текучою, щоб полегшити нанесення. Адже виконати покриття нігтів гель-лаком у 3-4 шари, якщо він густий, дуже складно.

4. Затікання на кутикулу

Подібна ситуація найчастіше пов’язана із недотриманням правильної технології роботи з гель-лаками. Багато новачків, прагнучи нанести декоративний шар якомога ближче до кутикули, не витримують потрібного відступу в один міліметр. Але ж йдеться про покриття на основі гелю, яке в UV-лампі трохи розширюється і, як наслідок, може затікати на кутикулу і шкіру. А ще затікання на кутикулу буває у тих, хто намагається прискорити процес і покриває всі нігті відразу, а не по одному, як це рекомендується професіоналами. Висновок: покриття гель-лаком в домашніх умовах вийде не менш красивим, ніж в салоні,якщо не нехтувати правилами.

5. Гель-лак морщиться, збирається до центру, утворюючи бульбашки

Якщо гель-лак морщиться або збирається до центру нігтика, то, швидше за все, проблема в нанесенні. Шари були недостатньо тонкими і не встигли гарненько просохнути. Висновок: краще нанести 3-4 тонких шару, ніж два щільних. Не поспішайте і працюйте з кожним нігтиком окремо. Якщо при нанесенні гель-лаку з'являються бульбашки, то цьому теж є пояснення. Таке трапляється, коли флакон піддається збовтуванню (при траспортуванні, в результаті неправильного розмішування пігменту). Якщо гель-лак перевозився, то перш ніж приступати до його використання, зачекайте і дайте засобу відстоятися.Для оптимального розподілу пігменту не слід збовтувати флакон, його потрібно злегка прокочувати в долонях. Так само причиною подібних проблем могло стати неправильне зберігання, в результаті чого продукт втратив свої початкові властивості. Ви ніколи не задумувалися, чому багато виробників випускають гель-лак у затемнених скляних флаконах? Річ у тому, що цей матеріал чутливий до ультрафіолету і повинен зберігатися там, куди не проникають сонячні промені. А ось один секрет від професіоналів - при нанесенні не робіть різких рухів пензлем, інакше на поверхні залишаться дрібні бульбашки повітря. Працюйте плавно.

6. Гель-лак не сохне

Погано полімеризуються занадто товсті гель-лакові шари, а також якщо майстер перестарався з їхньою кількістю, намагаючись приховати недоліки непрофесійного нанесення. Не зайвим буде звернути увагу на ультрафіолетові лампочки. Згодом вони втрачають свої первинні властивості і підлягають регулярній заміні не рідше одного разу на три-шість місяців (залежно від інтенсивності експлуатації приладу). Ще одна причина поганої полімеризації гель-лаку полягає в тому, що деякі відтінки, незалежно від фірми-виробника, мають властивість взагалі не сохнути (наприклад, існують продукти, які не тверднуть в LED-лампах) або характеризуються більш тривалим періодом сушіння. Тут не допоможуть жодні поради. Якщо ви натрапили на такий примхливий продукт, то це справа випадку, і не потрібно звинувачувати продавця, адже він не може передбачити, який саме відтінок поведе себе подібним чином. До речі, дуже часто майстри-новачки нарікають на те, що гель-лак не висох, оскільки липкий на дотик. Насправді залишкова липкість - стандартне явище при полімеризації подібних покриттів. Також не варто говорити про погану полімеризацію, якщо ви використовуєте гель-лаки з високим ступенем насиченості пігментом (темні, дуже яскраві відтінки), які при знятті липкого шару забарвлюють серветку. Це нормально, і зовсім не означає, що покриття не просохло. До речі, такі скарги найчастіше виникають у новачків, які нарікають, що пігмент тягнеться за пензликом топового покриття і, відповідно, потрапляє потім у флакон, псуючи сам топ. Досвідчені майстри завжди знають, як правильно працювати з пігментованими гель-лаками, і наносять топ іншим пензликом, а не тим, яким укомплектований флакон. Іноді допускається і невелике відходження від технології, коли перед нанесенням топа з пігментованого гель-лаку знімається залишкова липкість. Загалом, тонкощів і нюансів багато, і щоб дізнатися про них, необхідно пройти навчання.

7. Гель-лак знімається плівкою, сколюється

Це явище має багато причин. Перерахувати всі неможливо, тому наводимо найбільш поширені. У ряді випадків майстри експериментують (або економлять) і виконують гель-лаковий манікюр, використовуючи декоративне покриття від одного виробника, базу - від іншого, а топ - від третього. Загалом, ліплять з того, що є під рукою. І на диво, дуже часто такий різномастий «пиріг» носиться досить непогано. Але бувають винятки. Не хочете неприємних сюрпризів? Тоді прислухайтеся до базових рекомендацій і не змішуйте в одному манікюрі засоби різних торгових марок.

Інша причина поганого носіння гель-лаку може полягати в тому, що майстер знехтував використанням дегідратора або праймера (ультрабонду), обмежившись чимось одним. Це в корені неправильно, адже зазначені засоби виконують абсолютно різні функції і не замінюють один одного. Особливо актуальне застосування дегідратора в разі гіпергідрозу (вологих рук) і після виконання процедури класичного «мокрого» манікюру. Дія препарату виражається в усуненні зайвої вологи з верхнього шару нігтьової пластини, при цьому глибокі шари не зачіпаються, порушення водного балансу не відбувається, нігтики не страждають від ламкості і пересихання. Як правило, в складі дегідратора немає ароматизаторів і барвників, він не викликає алергії. Важливо розуміти, що дегідратор прибирає зайву вологу, а праймер (ультрабонд) відповідає за зчеплення нігтьової пластини з декоративним матеріалом. Власницям від природи вологих долонь взагалі рекомендується використовувати і праймер і дегідратор.

Третя причина сколів і розшарувань може полягати в неправильному запечатуванні торця. Робити це потрібно на етапі нанесення кожного шару всіх покриттів. Перед декоруванням нігтів не можна користуватися оліями і кремом для рук, адже прибрати їх з поверхні нігтів досить складно. Традиційний обрізний манікюр із замочуванням нігтів у ванні, виконаний безпосередньо перед покриттям гель-лаком, також є грубим порушенням технології. Пам’ятайте - жодних вологих процедур, пов’язаних з тривалим перебуванням нігтиків у воді. Тільки суха обробка кутикули, найкраще з допомогою фрезера. Також гель-лак погано носиться на неправильно обробленій нігтьовій пластині (не відсунуто епоніхій, не видалена кутикула, що відросла), на горбистих та схильних до розшарувань нігтиках, а також за наявності інших проблем з їхнім здоров’ям.

Неможливо не згадати і про ще одну причину поганого носіння гель-лакового покриття, яка полягає у використанні безацітонових рідин. Припустимо, перед тим як наносити гель-лак, клієнтка самостійно зняла з нігтів звичайний лак за допомогою такого делікатного засобу, доповненого маслами, вітамінами і різними іншими особливими компонентами. Звичайно, основну їх частину майстру вдасться нівелювати сучасним знежирювачем, але дещо все ж проникне глибоко в ніготь і цілком зможе негативно вплинути на стійкість гель-лакового манікюру надалі.

8. Гель-лакове покриття погано знімається, його доводиться спилювати

Можливо, майстер перестарався з праймером, обробивши ним всю поверхню нігтьової пластини, а не зону біля кутикули, з боків і торець. До речі, щоб швидко зняти гель-лак, перед нанесенням спеціального засобу потрібно попрацювати бафом, видаляючи глянець. Це обов’язкова умова, і нехтувати нею не можна. Також слід враховувати, що чим довше гель-лак залишається на нігтях, тим складніше може зніматися. І вам вже точно доведеться повозитися, якщо відразу не забезпечите максимально щільне прилягання змоченої в спеціальному засобі серветки до всієї поверхні нігтьової пластини.

9. Гель-лак на нігтях тріскається

Зазвичай, з подібним явищем стикаються деякі володарки довгого манікюру. Річ у тому, що нігті весь час відчувають на собі різні навантаження - там зачепилися, тут вдарилися і таке інше. І чим вони довші, тим більше схильні до деформації. І навіть якщо сама нігтьова пластина випадково зігнулася і завдяки гель-лаку не зламалася, то це означає, що саме декоративний шар прийняв на себе удар і тому цілком може тріснути. Наприклад, робота за комп’ютером, коли сильно відрослими нігтиками ви постійно стукаєте по клавіатурі, є стресовою і теж може стати причиною для появи тріщин. Крім того, торець нігтьової пластини при взаємодії з поверхнею клавіш поступово позбавляється захисту топа і фінішу, що згодом призводить до сколів і розшарування гель-лаку.

Відколи та тріщини - часте явище при використанні топів без липкого шару. Ці покриття мають низьку еластичність і дають ефект скла. При згинанні нігтьової пластини топ без липкого шару може не витримувати напруги і тріскатися. Як правило, такі топи призначені для дизайну і декору.

10. Гель-лак тримаєтьсяна нігтях усього декілька днів навіть при точному дотриманні технології

Насправді такі випадки є досить поодинокими, але все ж вони є. І причини слід шукати в особливостях жіночого організму. Часом проблема виникає через наявність аутоімунних захворювань і хвороб центральної нервової системи, гормональні збої, прийом антибіотиків і вітамінів. Навіть банальний стрес здатний вплинути на зносостійкість манікюру. Все дуже індивідуально, і буває, що невелика похибка при нанесенні, яка могла пройти непоміченою, збігається з якимись процесами в організмі і гель-лак носиться куди менше звичайного терміну.

11. Потьмяніння топу.

Проблема тьмяності топу часто викликана неправильним зняття залишкової липкості, наприклад, через використання не тієї рідини. Також не можна знімати липкість з усіх нігтів однією і тією ж самою серветкою, краще передбачити окремі серветки для кожного нігтика або обирати нові ділянки на загальній. Не варто поспішати і знімати липкість відразу після сушіння в лампі, оптимальніше зробити це після охолодження топу.

Корисні поради

Якщо ви хочете, щоб яскравий, дивовижно красивий,модний і ефектний гель-лаковий манікюр тримався на нігтях протягом двох-трьох тижнів і при цьому не втрачав свого первісного зовнішнього вигляду, естетичності і цілісності покриття, візьміть до уваги декілька дуже простих, але надзвичайно дієвих порад.

Шанувальницям традиційного френча з використанням гель-лаків білого кольору краще утриматися від відвідування солярію. Річ у тому, що інтенсивне ультрафіолетове випромінювання здатне викликати зміну первісного відтінку гелевого лаку, спровокувавши появу жовтизни. До речі , подібний ефект спричиняють також звичайні побутові процеси, наприклад, чищення овочів з яскравим природним забарвленням (буряк, морква). Тому працюючи на кухні, краще не нехтувати використанням рукавичок, які вбережуть не тільки ваші руки, але і гель-лак на нігтях. Пожовтіння френча здатні викликати і креми з ефектом автозасмаги, різні мийні та інші побутові засоби. До речі, багато майстрів успішно користуються невеликою хитрістю, наносячи топ-фінішне покриття не тільки на лицьову поверхню нігтьової пластини, але й на зворотну. Таким чином вдається досягти відносної герметичності і запобігти потраплянню природних барвників ззовні в ніготь.

Внести певні корективи в свої звички доведеться і тим представницям прекрасної статі, які люблять поніжитися в гарячій ванні. Майстри манікюру в один голос твердять про те, що ніготь під гель-лаком надійно захищений від впливу зовнішнього середовища. Це так, але лише частково. Що ж відбувається з нігтьовою пластиною в гарячій воді? Вона розширюється і нагрівається, передаючи всі ці зміни і гель-лаку, який, будучи матеріалом штучним, не здатний адаптуватися до подібних температурних перепадів настільки успішно, як натуральний ніготь. Остигаючи, ваш нігтик знову набуває своєї звичайної форми, а ось гелевому лаку, незважаючи на всю його еластичність, з кожним разом все важче повернутися до первісного стану. Тому якщо хочете, щоб манікюр довгий час виглядав так, ніби ви щойно вийшли від майстра, не зловживайте купанням у гарячій воді. Тривале перебування рук у холодній воді також не сприяє збереженню ідеального образу забарвлених нігтиків.

Забудьте про корекцію форми нігтів протягом усього періоду, поки носите манікюр. Покриття гель-лаком просто втратить свою цілісність. Жодних пилок - це правило слід виконувати неухильно, інакше вам гарантовані сколи через найкоротший час. Чому? Відповідь очевидна - підпилюючи, ви порушуєте захист гель-лакового «пирога» в торці нігтя (зоні найбільшого ризику). В результаті те, що мовою професіоналів називається «запечатуванням торця», повністю нівелюється, і манікюр швидко втрачає стійкість. Іншими словами, незважаючи на очевидні переваги гель-лаку перед іншими декоративними покриттями, його красу і тривалий термін носіння, не можна забувати і про те, що хороші результати досягаються лише за умови, якщо з якісним матеріалом працюють за правильною технологією, нічого не порушуючи і не втрачаючи. Сподіваємося, ця стаття буде корисною і дасть відповіді на питання, що хвилюють багатьох майстрів-початківців.