Каталог товарів

Меню

Захисні маски: як вибрати і носити

Дата: 29.07.2020 Переглядів: 6597

Зміст

Для чого призначені медичні захисні маски

Захисні маски: як вибрати

Як носити медичну маску?

З якого матеріалу роблять медичні маски?

Захисні маски: декор для обличчя з респіраторними властивостями

Ще зовсім недавно фантастам із невичерпною уявою навіть на думку не спадало, що на початку 2020-го населення земної кулі цілком поглине питання, як вибрати захисну маску від вірусу і які маски загалом бувають. І ось тепер, утілившись в реалії життя, воно стало одним із нагальних для кожного.

Фото 1 - Захисні маски: як вибрати і носити

Для чого призначені медичні захисні маски

Посилаючись на лікарські канони, одноразові медичні маски виконують функцію універсального бар'єру, оберігаючи медперсонал і пацієнтів від впливу шкідливих агентів, що передаються крапельно-повітряним шляхом, запобігаючи:

  • бактеріальному, вірусному та грибковому інфікуванню;
  • передачі збудників алергічних захворювань;
  • зараженню секретом біологічних рідин;
  • отруєнню шкідливими випарами;
  • потраплянню аерозольного пилу і твердих частинок у дихальні шляхи.

Нині надійна захисна маска є не тільки атрибутом клану медичних працівників, а й предметом першої необхідності для всіх без винятку.

Захисні маски: як вибрати

Купуючи індивідуальний захист для всієї родини, ми переймаємося питанням, які медичні маски кращі і надійніші, як вибрати. Існують різні стандарти і класи захисту масок, що оберігають від заражень, вимоги до яких визначаються умовами експлуатації і необхідним рівнем захисту.

Захисні маски вибирають, виходячи із:

  • завдань і місця застосування (в медустанові або в побуті; за наявності або для попередження інфікування);
  • типу маски: до найбільш затребуваних відносяться два основних - хірургічні та захисні маски респіраторні, що виконують різні функції. Хірургічні маски використовуються з метою захисту від інфекційних агентів, здатних передаватися краплинним шляхом. Застосування захисних масок респіраторних оберігає, крім того, від агентів, що передаються через вдихання (повітряним шляхом);

Фото 2 - Захисні маски: як вибрати і носити

Важливо! Хірургічна маска не є стовідсотковим захистом від інфекцій, які передаються повітряним шляхом.

  • необхідного рівня захисту;
  • передбачуваної кількості використань (одно- і багаторазові маски для обличчя).

Якщо йдеться про хірургічні маски, то це атрибут виключно одноразового використання, на відміну від захисних респіраторних, які виготовляються як для одноразового, так і для багаторазового застосування. Якщо захисна маска оснащена фільтром, слід пам'ятати про його своєчасну заміну, а також тривалість використання, що зазвичай вказується виробником і становить від трьох до восьми годин. Для визначення комфортності звертаємо увагу на форму, матеріал, розмір, повітрянопропускну здатність виробу, наявність вихідного клапана, а також захисту для очей.

Хірургічні маски і респіратори як засіб професійного захисту краще залишити медикам, так як саме лікарі піддаються ризику безпосередньо.

Фото 3 - Захисні маски: як вибрати і носити

Ступені маскового захисту:

  • маска FFP 1 становить найнижчий клас біозахисту, який, однак, є достатнім для повсякденного використання;

Фото 4 - Захисні маски: як вибрати і носити

  • при підозрі на зараження або зараженні необхідно використовувати хірургічні захисні маски класу FFP2 або FFP3, які максимально фільтрують шкідливий біологічний субстрат та інші мікрочастинки негативного впливу;
  • маска FFP3 максимально дієва;
  • з метою запобігання проникненню дрібно розсіюваних твердих частинок, аерозольного пилу, вірусної і бактеріальної флори використовують респіратори типу FFP 1, FFP 2 і FFP 3;

Фото 5 - Захисні маски: як вибрати і носити

  • медичні працівники, що контактують з інфікованими пацієнтами, застосовують FFP 3 з найвищим захисним ступенем.

Тип ефективності маски визначається якістю використовуваних матеріалів, фільтрів і щільністю прилягання виробу до вразливих зон (рот, ніс, підборіддя).

Як носити медичну маску?

Фото 6 - Захисні маски: як вибрати і носитиФото 7 - Захисні маски: як вибрати і носити

Медичні маски виробляються переважно стандартних розмірів, однаково зручних як для дорослих, так і для дітей, хоча існують також моделі для дитячого і підліткового віку. Тому, купуючи товари для дітей, необхідно уточнювати маркування виробу. Поводитися із захисним засобом слід акуратно, дотримуючись обов'язкових вимог:

  • перед накладенням на обличчя попередньо необхідно обробити руки, вимивши їх із милом і продезінфікувавши антисептиком;
  • аби розв’язати головоломку, яким боком носити медичну маску, слід вивчити інформацію, надану виробником. У разі її відсутності накладаємо маску підкладкою до шкіри. Біло-блакитну/зелену/рожеву тришарову одноразову маску слід накладати білим кольором до лиця, оскільки кожен шар виконує певні функції. Для маски білого кольору сторона прилягання до обличчя не має значення;
  • утримуючи виріб за кріплення, щільно покриваємо ним нижню частину обличчя;
  • далі фіксуємо на носі за допомогою металевої смужки, вставленої в верхню частину маски;
  • контролюємо щільність прилягання і комфортність;
  • закріплюємо на потилиці або за вухами за допомогою еластичних петель.

Марлева маска також фіксується на шиї і потилиці. При цьому слід стежити за натягом матеріалу, щоб уникнути дискомфорту і ушкодження шкірного покриву. Одягнувши і зафіксувавши маску, її не можна зсовувати з місця.

Знімати захисну маску слід дуже акуратно, не торкаючись полотна, аби уникнути потрапляння шкідливих частинок на шкіру і слизові.

Одноразову маску, як і марлеву пов'язку, необхідно міняти щогодини (неприпустимо використовувати понад дві години) і одразу ж після зняття утилізувати належним чином.

Не забуваємо про регулярну заміну масок багаторазового застосування: кожні три години міняємо хірургічну; від трьох до восьми використовуємо захисну.

Чи має маска бути стерильною? Стерильні маски дієві тільки в аналогічних умовах (лабораторії, операційні). Потрапляючи в нестерильні умови, така маска втрачає властивості стерильності. Маски, придбані в аптеці і спеціалізованих пунктах, це нестерильні вироби, призначені для виконання процедур, і відповідають вимогам захисту в умовах повсякденного життя.

З якого матеріалу виробляють медичні маски?

Тришарові легкі і «дихаючі» маски для разового застосування можна купити в будь-якому аптечному кіоску. Верхні шари такої маски виконані зі спанбонду, легкого невагомого нетканого матеріалу, що володіє гідрофільними властивостями і чудово пропускає повітря, а внутрішній - із мельтблауну, мікропористого фільтрувального волокна. Такі маски підходять дітям. Час експлуатації - дві-три години.

Фото 8 - Захисні маски: як вибрати і носити

Якщо йдеться про багаторазові моделі (піта), то в цьому сегменті перевагу надають медичним аксесуарам із натуральної та синтетичної тканини або марлі, що добре пропускає повітря і має вологовідштовхувальні властивості. Вироби придатні для прання і прасування, а також використання протягом тривалого часу.

Фото 9 - Захисні маски: як вибрати і носити

Такі стильні захисні маски якісно виконують свої прямі функції, а крім того охайно виглядають протягом усього періоду використання (два місяці). Наявність вугільних фільтрів підсилює захист, оберігаючи від пилових, алергенних і бактеріальних заражень. Крім того, системами фільтрації оснащені одно- і багаторазові респіратори, які є найбільш ефективним варіантом серед існуючих для захисту верхніх дихальних шляхів. Завдяки наявності фільтраційних клапанів, які регулюють доступ повітря і вологовідведення, забезпечується зручність у використанні та комфорт.

Що стосується догляду, дезінфекція підходить тільки для масок багаторазового застосування. Маску необхідно випрати у воді при температурі до 60 ⁰С з милом і випрасувати праскою або провести обробку паром.

Для утилізації тришарову одноразову маску слід згорнути зовнішнім боком всередину, помістивши у герметичний пакет, і покласти в контейнер для сміття.

Захисні маски: декор для обличчя з респіраторними властивостями

Модна індустрія мало не із захопленням зустріла появу у побуті нового елемента і блискавично відреагувала на запит. Захисна маска для обличчя стала стильною деталлю в дизайні будь-якого костюму. Носять її поверх медичної захисної. Сьогодні це практично найпопулярніший модний аксесуар, який виконує одночасно захисну і естетичну функції і дозволяє розгулятися творчій фантазії.

Дизайнери і візажисти вигадали макіяж до захисної маски. Більшість майстрів рекомендують робити яскравими і виразними очі, використовуючи тіні з блиском або чорну підводку, так як інша частина обличчя надійно схована під покровом стильної маски.

Фото 10 - Захисні маски: як вибрати і носити

Фото 11 - Захисні маски: як вибрати і носити