Каталог товарів

Меню

Шугарінг вдома: цукрова паста в домашніх умовах

Дата: 01.05.2023 Переглядів: 7885

Зміст

Цукрова депіляція: нове чи добре забуте старе?

Суть методу

Цукрова депіляція вдома: яку пасту обрати

Шугарінг вдома для початківців: перелік необхідних засобів та матеріалів

Шугарінг в домашніх умовах для новачків: підготовка

Домашній шугарінг покроково: бандажна техніка

Домашній шугарінг покроково: мануальна техніка

Нюанси догляду після процедури

В яких випадках цукрова депіляція в домашніх умовах - табу?

Естетика і краса… У різні часи та епохи критерії цих понять зазнавали змін, трансформувалися під впливом традицій, модних трендів, заборон тощо. Так було у всьому: в архітектурі, живописі, одязі та, звичайно ж, у тому, що стосувалося жіночої зовнішності.

Бьюті-сфера - один із найдавніших напрямків. Вона не набагато молодша медицини і існувала з незапам'ятних часів. Деякі давні косметичні техніки збереглися до наших часів та успішно використовуються сучасними майстрами краси. Наприклад, шугарінг.

Шугарінг вдома: цукрова паста в домашніх умовах - фото 1

Спочатку його застосовували не так для естетики, як для зручності. У країнах із спекотним кліматом за умови дефіциту води дуже складно було підтримувати гігієну. А яка жінка не хоче бути свіжою та привабливою? Видалення зайвого волосся на тілі дозволяло представницям прекрасної статі продовжувати відчуття чистоти.

Цукрова депіляція: нове чи добре забуте старе?

Деякі інтернет-джерела називають шугарінг новою технікою. І вони вводять читача в оману. Насправді, ще в Стародавній Персії було прийнято доглядати за жіночим тілом за допомогою меду, а потім і цукрової карамелі, прибираючи всі зайві волоски і домагаючись ідеально гладенької, шовковистої на дотик шкіри. Саме з цієї причини шугарінг називають перською депіляцією.

Незрівнянна Клеопатра, цариця Єгипту, також практикувала видалення волосків за допомогою нанесення на шкіру солодкої ароматної суміші на основі рідкого меду та трав'яних настоянок. Чим не шугарінг у домашніх умовах?

Шугарінг вдома: цукрова паста в домашніх умовах - фото 2

Величезною популярністю цукрова депіляція користувалася в Тунісі, звідки і поширилася згодом на європейський континент. Щоправда, це сталося лише наприкінці ХХ століття завдяки одній сміливій англійці, якій дуже сподобалася сама техніка та її результат. Жінка вирішила, що її співвітчизниці обов'язково мають спробувати такий чарівний спосіб догляду.

То чому ж шугарінг називають новою технікою? Все відносно. Якщо говорити про сучасний період, коли цей спосіб видалення волосся став відомим у Європі, то він становить лише три десятиліття. Та й популярність прийшла далеко не одразу. У багатьох країнах превалював ваксинг, який не поспішав поступатися першістю. У прайсах косметичних салонів послуга шугарінгу з'являлася поступово і позиціонувалася саме як новинка.

Суть методу

Отже, що ж являє собою депіляція цукром? У чому її основна відмінність від ваксації? Які існують техніки та чи можливий шугарінг вдома?

Основна відмінність очевидна і полягає вона у матеріалі, яким працює майстер. Воскова депіляція виконується за допомогою воску. Віск може бути гарячим, плівковим, теплим. Залежно від його виду вибирається і сам спосіб - з бандажом чи без нього. Бандаж - фрагмент спеціального паперу для депіляції, який накладається поверх воску на шкіру та відривається разом із ним та волосками. Віск наноситься у напрямку росту волосків, а відрив виконується у протилежний бік. Техніка без бандажу можлива, якщо використовується спеціальний віск - плівковий. Він пластичний, не ламається, тож знімається без паперу.

Шугарінг вдома: цукрова паста в домашніх умовах - фото 3

Для шугарінгу (у перекладі з англійської sugar - цукор) необхідний матеріал зовсім іншого типу - цукрова карамель. Вона має різну щільність, від рідкої до твердої. Навіщо такі нюанси? Справа в тому, яким саме способом проводиться процедура. Шугарінг - це, насамперед, мануальна техніка. Майстер бере фрагмент карамелі і працює ним вручну, пальцями з натиском розтягуючи по шкірному покриву проти росту волосся і відриваючи по росту. Як правило, процедура може виконуватися в різних температурних умовах, руки теж бувають холодними та гарячими, як і зони, що депілюються. А паста для шугарінгу вдома та в салоні - це цукор, якому властиво танути у спеку.

Шугарінг вдома: цукрова паста в домашніх умовах - фото 4

Тому і були розроблені матеріали з різною щільністю. Чим твердіша паста, тим менший ризик, що вона потече при дії високих температур. Професійні майстри дуже рідко працюють матеріалом лише однієї щільності. Вони змішують кілька видів, розминають і отримують свій ідеальний варіант, що найбільш підходить для кожної зони тіла і температурних особливостей.

Чи існує бандажний метод шугарінгу? Так, він є. І саме його найчастіше практикують новачки самостійно. Принцип майже такий самий, як і у разі застосування воску. Паста для шугарінгу в домашніх умовах рідка. Її наносять на шкірний покрив, поверх накладають і щільно притискають бандаж, а потім виконують відрив, суворо дотримуючись напряму росту волосків.

Цукрова депіляція вдома: яку пасту обрати

Шугарінг вдома: цукрова паста в домашніх умовах - фото 5

Багато професійних бьюті-техніки дуже часто стають частиною домашнього догляду. Шугарінг - не виняток. Не всі готові до витрат, не завжди можна регулярно відвідувати салон краси. Але як хочеться мати гладеньку, без зайвих волосків шкіру! Тому дівчата активно освоюють домашній шугарінг.

Інтернет охоче пропонує різні рецепти приготування пасти з цукру: з додаванням лимона, оцту, меду, лимонної кислоти... Але стоп! Новачку може здатися, що все дуже легко - розтопив цукор і готово! Проте є нюанси. Цукрова паста для шугарінгу вдома повинна мати правильну консистенцію, не залипати, добре обволікати волоски і не травмувати шкіру.

Шугарінг вдома: цукрова паста в домашніх умовах - фото 6

Тому оптимальний варіант - придбання готового, професійно розробленого матеріалу, адже від якості залежить результат. Цукрова паста для шугарінгу в домашніх умовах - не те, на чому потрібно економити. Багато виробників пропонують різні види такого продукту, включаючи хоум-версію. Ціни також дуже різні, абсолютно на будь-який бюджет. Зате і якість, і консистенція, і робочі властивості перебувають у ідеальному балансі.

Шугарінг вдома для початківців: перелік необхідних засобів та матеріалів

Назва Ціна
Паста для шугарінгу від 65 грн
Скраб для тіла від 89 грн
Засоби до депіляції (гель з антисептичними властивостями) від 80 грн
Засоби після депіляції від 65 грн
Тальк від 94 грн
Папір для депіляції від 68 грн
Шпатель від 7 грн

Шугарінг вдома: цукрова паста в домашніх умовах - фото 7

Шугарінг в домашніх умовах для новачків: підготовка

Щоб паста обволікла волоски, утворюючи щільну зчіпку, важливо відростити їх до правильної довжини, тобто не менше 5 мм. Це забезпечить чудову результативність процедури. Перед її проведенням, а краще за день, рекомендується виконати пілінг тих зон, які будуть продепільовані. Це дозволяє очистити шкірний покрив, прибрати ороговілий епітеліальний шар і максимально вивільнити всю довжину волосків.

Розпарювання шкіри безпосередньо перед шугарінгом теж входить в обов'язкову підготовку. Що воно дає? По-перше, розкриваються пори, і цукрова депіляція в домашніх умовах проходить легше, по-друге, зменшується дискомфорт і знижуються больові відчуття.

Шкіру обов'язково потрібно очистити. Для цього підійде якісний антисептик. Не менш важлива і обробка шкірного покриву знежирюючим засобом. Жирна плівка (природний себум завжди є на шкірі) перешкоджає максимальному зчепленню пасти з волосками, тому підлягає обов'язковому видаленню. Чи потрібно наносити тальк? Майстри дуже радять, оскільки він добре поглинає вологу.

Домашний шугарінг покроково: бандажна техніка

Шугарінг вдома: цукрова паста в домашніх умовах - фото 8

Потрібна спеціальна рідка паста для депіляції. Вдома дуже зручно використовувати пасту у касеті (картриджі). Якщо матеріал застиг, його потрібно підігріти. Для матеріалу в банці підійде водяна баня, а касету можна вставити у воскоплав.

Шугарінг вдома: цукрова паста в домашніх умовах - фото 9

Тим, хто вирішив виконати шугарінг своїми руками, допоможе наступний алгоритм:

  1. На вже очищену, знежирену та присипану тальком ділянку шкірного покриву за допомогою шпателя нанести цукрову пасту шаром середньої товщини. Якщо паста в касеті, то вона наноситься за допомогою ролик.
  2. Накрити бандажем так, щоб один край залишився вільним.
  3. Щільно притиснути бандаж до шару пасти, зачекати кілька хвилин.
  4. Однією рукою зафіксувати і трохи натягнути шкіру поряд з зоною, що депілюється, а іншою - виконати різкий відрив бандажа в напрямку росту волосків. Важливо! Відрив виконується строго паралельно шкірі, ні в якому разі не вгору.
  5. Після завершення процедури видалити пасту, що залишилася на шкірі, звичайною або термальною водою. Нанести засіб після депіляції, щоб заспокоїти шкіру.

Домашній шугарінг покроково: мануальна техніка

Шугарінг вдома: цукрова паста в домашніх умовах - фото 10

Цей спосіб складніший і вимагає практики. Крім того, він займає більше часу, особливо у новачка. Рідка паста не підійде, потрібен матеріал середньої, щільнішої консистенції.

  1. Відокремити невеликий фрагмент пасти, розім'яти, щоб він посвітлішав.
  2. Пальцями нанести пасту на ділянку шкіри проти росту волосся, ніби розмазуючи або прочісуючи 3-4 рази.
  3. Притиснути зону, що депілюється, рукою, зафіксувавши шкіру, і виконати відрив пасти в напрямку росту волосків. Перейти до наступної ділянки.
  4. Після завершення процедури видалити пасту, що залишилася на шкірі, звичайною або термальною водою. Нанести засіб після депіляції, щоб заспокоїти шкіру.

Нюанси догляду після процедури

Шугарінг вдома: цукрова паста в домашніх умовах - фото 11

Важко знайти більш гіпоалергенний, м'який і безпечний матеріал, ніж цукрова паста. У домашніх умовах її використання (звичайно ж, відповідно до рекомендацій та за інструкцією) не може нашкодити. Однак шкіра після будь-якої депіляції потребує особливої турботи. Насамперед, необхідно мінімізувати подразнення та знизити чутливість. Для цих цілей є спеціальні засоби, які чудово доглядають та дарують комфорт: креми, лосьйони, молочко після шугарінгу. Вони швидко знімають почервоніння, заспокоюють. Існує й низка спеціальних обмежень. Першого дня після процедури:

  • не варто йти в сауну чи лазню;
  • необхідно виключити вплив на шкіру прямих сонячних променів.

Щоб уникнути такого явища, як врослі волоски, через два-три дні рекомендується виконати скрабування або пілінг.

У яких випадках цукрова депіляція в домашніх умовах - табу?

Практично будь-яка косметична процедура має протипоказання, включаючи і шугарінг. Особливо якщо він проводиться не фахівцем, а новачком вдома. Отже, цей вид депіляції заборонено при варикозі, при наявності на шкірі запалень, висипів, будь-яких пошкоджень. Небажаний він і у разі близького поверхового розташування капілярів. Низьке згортання крові, гіпертонія, хвороби серця, вагітність теж відносяться до протипоказань як для шугарінгу в домашніх умовах, так і для салонної процедури.