Каталог товарів

Меню

Ретинол: що за вітамін та чим корисний він для шкіри обличчя?

Дата: 18.02.2022 Переглядів: 4427

Зміст

Про ретинол докладніше

Ретинол: можна і потрібно, але обережно!

Застосування ретинолу: правила

Сучасна косметика - це справжнє море різних б'юті-товарів. Як не потонути в ньому та обрати саме те, що оптимально підійде для догляду за шкірою у кожному конкретному випадку? Дуже добре, якщо є можливість отримати консультацію професійного косметолога. А якщо такої можливості немає, тоді варто уважно вивчати вплив тих чи інших компонентів у складі кремів, їхню дію та ефективність. Ретинол - це один із інгредієнтів антивікової косметики. Чим він є і як працює?

Ретинол: що за вітамін та чим корисний він для шкіри обличчя? - фото 1

Про ретинол докладніше

Насправді за цим словом ховається одна з форм знаменитого вітаміну А. Що таке ретинол для обличчя? Косметологи вважають його дуже важливим компонентом бьюті-засобів з антиейдж-фактором. Він відповідає за прискорення процесів клітинного оновлення, сприяє уповільненню старіння, зменшенню зморшок, заломів та пігментації. Саме за рахунок вітаміну А шкірний покрив знову набуває пружності, гладенької текстури та еластичності.

Після досягнення віку 30 років більшість представниць прекрасної статі стикаються з проблемою появи перших вікових змін. Як правило, відразу вони малопомітні, проте уважне жіноче око здатне роздивитись, наприклад, і тонкі заломи в області мімічних ліній, і зморшку, що намітилася в куточку повіки, і ще якусь прикру дрібницю. Причина подібних явищ у тому, що саме після 30 років помітно знижується синтез природного колагену в дермі - будівельного матеріалу, який відповідає за збереження її молодою та підтягнутою. Що таке ретинол у косметиці? Саме те, що може реально допомогти! Він активізує вироблення колагенових волокон та стимулює епідермальне оновлення.

Ретинол: що за вітамін та чим корисний він для шкіри обличчя? - фото 2

Ретинол: можна і потрібно, але обережно!

Отже, що таке ретинол - вже зрозуміло. І він життєво необхідний дермі. Під його впливом активно синтезується та не руйнується колаген. Шкірний покрив стає більш пружним, мікрорельєф вирівнюється, зморшок менше. А ще ретинол - вітамін для клітин. Йому цілком виправдано приписують властивості прискорювати клітинну регенерацію, що призводить до вирівнювання тону та покращення кольору обличчя. Незамінний він і для тих жінок, чия шкіра схильна до пігментації та/або має вікові потемніння. Ретинол бореться з гіперпігментацією, освітлюючи шкіру та повертаючи їй свіжий, молодший вигляд.

Чи є якісь небажані наслідки від застосування ретинолової косметики? Вони мінімальні і швидше за все пов'язані з моментом звикання до цієї діючої речовини. Кожен тип шкірного покриву може по-різному реагувати ретинол. Що це означає? Власниці чутливого та/або сухого епідермісу говорять про невелике почервоніння, іноді виникає лущення. Чи відмовлятися в цьому випадку від косметики? Фахівці радять дати шкірі адаптуватися: зазвичай реакція проходить сама собою. Але якщо почервоніння посилюється, додається сверблячка і т.д., то не можна виключити фактор індивідуальної непереносимості. Але це - рідкість.

Що стосується протипоказань, то ретинолову косметику слід виключити з арсеналу вагітних жінок та тих, хто перебуває у періоді лактації. Також слід враховувати, що є лікарські препарати, які не можна приймати одночасно з використанням ретинолу. Не показаний він і тим, хто страждає на:

  • • хронічний панкреатит;
  • • захворювання жовчовивідних шляхів;
  • • цироз;
  • • вірусний гепатит.

Прямим протипоказанням є проблеми з нирками та серйозні серцево-судинні захворювання. Якщо в організмі спостерігається надлишок вітаміну А, то косметика з ретинолом також не рекомендована.

Ретинол: що за вітамін та чим корисний він для шкіри обличчя? - фото 3

Застосування ретинолу: правила

У чистому вигляді ця речовина на шкіру не наноситься. Як уже згадувалося вище, ретинол входить до складу бьюті-засобів, призначених для догляду за шкірою 30+. Найбільш дієва форма - ретинолова сироватка, однак є й чудові креми, а також маски.

Ретинол: що за вітамін та чим корисний він для шкіри обличчя? - фото 4

  • • Головне правило - наносити засоби з вітаміном А виключно на ніч. Справа в тому, що ретиноїди та сонце взагалі несумісні. Можна спровокувати ультрафіолетовий опік, почервоніння, депігментацію. Тому ранковий догляд слід завершувати кремом із високим SPF-захистом.
  • • Важливий момент - шкіра перед нанесенням крему або сироватки повинна бути добре очищена, тому що і жир, і будь-які забруднення є бар'єром для проникнення речовини всередину дермальних шарів.
  • • Щоб зменшити ризик виникнення небажаної реакції шкіри на ретинол, що роблять косметологи? Вони рекомендують спочатку обирати засоби з невеликим вмістом цього інгредієнта. У міру звикання можна переходити до більш високих концентрацій.
  • • Якщо крем або сироватка не передбачають щоденного застосування, тоді можна слідувати загальному алгоритму: краплю сироватки або зовсім небагато крему наносити один раз на сім днів, потім двічі на тиждень і так далі, поступово переходячи до щоденного застосування на ніч.
  • • Перед використанням ретинолу не можна вробити скрабування, пілінг, слід також виключити засоби від прищів, будь-які кислоти, щоб не травмувати шкірний покрив.

Ретинол: що за вітамін та чим корисний він для шкіри обличчя? - фото 5

Коли можна оцінити перші результати? Тут все залежить від того, що обіцяє виробник косметики. В одних засобах концентрація вітаміну А вища, сама шкіра реагує сильніше, і позитивні зміни відзначаються вже через місяць. Але, як правило, більшість жінок називають більш пізні терміни.